לחץ כדי לסגור את החיפוש

גיור כהלכה – רשת בתי דין לגיור

מדריך גיור כהלכה – רשת בתי דין לגיור

תהליך גיור אורתודוכסי בגישה אחרת

גיור כהלכה היא רשת של בתי דין עצמאיים אורתודוכסיים לגיור, הפועלת מתוך נאמנות מלאה להלכה. אנו פונים לאלה המעוניינים לעבור תהליך גיור על פי דרישות ההלכה היהודית, אך לא אינם מוצאים מענה הולם בבתי הדין לגיור של הרבנות הראשית לישראל.

בתי הדין שלנו מאופיינים ברגישות למציאות הישראלית ודוגלים בגישה קשובה, אישית ומכבדת. לכן, מסלול הגיור שאנו מציעים מותאם באופן אישי לכל מתגייר ומתגיירת, על פי הרקע המשפחתי, החברתי והאישי.

הרבנים שלנו

הרשת הוקמה בשנת 2015 על ידי עתים וקבוצת רבנים מקרב הציונות הדתית, כיום חברים ברשת כחמישים רבנים – ראשי ישיבות, רבני ערים וקהילות – שהחליטו לעסוק בגיור מתוך תחושת שליחות ואחריות לאומית, זאת בנוסף לשלל עיסוקיהם.

בראש רשת בתי הדין עומד הרב נחום רבינוביץ', ראש ישיבת ההסדר במעלה אדומים וזקן רבני הציונות הדתית. לצדו נוטלים חלק: הרב שלמה ריסקין – רב היישוב אפרת ויו"ר מוסדות אור תורה סטון, הרב רא"ם הכהן – ראש הישיבה ורב היישוב עתניאל, הרב דוד סתיו – רב היישוב שהם, יו"ר ארגון רבני צהר ויו"ר עמית במוסדות אור תורה סטון, הרב חיים אמסלם – פוסק ומחבר הספר 'זרע ישראל', הרב יהודה גלעד – רב הקיבוץ לביא וראש ישיבת מעלה גלבוע ועוד עשרות רבנים נוספים אשר משתתפים בהרכבי בתי הדין השונים ומשמשים כדיינים.

גישה מתחשבת במתגיירים מ'זרע ישראל'

בתי הדין שלנו מכירים בכך שיש קבוצות גדולות בציבור הישראלי של אנשים אשר מגדירים עצמם כיהודים אך אינם יהודים מבחינה הלכתית. מאות אלפי עולים ובניהם, שהנם בעלי קשר משפחתי ליהדות, שהגיעו לישראל בזכות חוק השבות, ואשר מאמינים שישראל היא הבית של העם היהודי בכלל ושלהם בפרט. אנשים אלה חיים בישראל, מתחנכים בחינוך יהודי, רואים עצמם חלק בלתי נפרד מהחברה היהודית בישראל, ואינם מכירים שום תרבות אחרת זולת התרבות היהודית. אנחנו מבינים שבבואם אלינו להתגייר, הם כבר נושאים עמם מטען יהודי משמעותי, ומתחשבים בכך.

מסלול מיוחד מתאים לילדים

אנו מציעים לילדים תהליך גיור פשוט ומהיר, המעניק חוויה חיובית ומעצימה.

מבחינת ההלכה היהודית, ילדים מתחת לגיל מצוות, גיל 12 לבנות ו- 13 לבנים, אינם חייבים במצוות ולכן, מלכתחילה, גיור ילדים הוא תהליך שאינו מורכב. אנו מאמינים, שילד אשר גדל בישראל, בקרב החברה הישראלית-יהודית, הוא כבר יהודי בזהותו, ולכן אינו נדרש לעשות שינויים משמעותיים על מנת להתגייר. למעשה, עבור משפחות המעוניינות לגדל את ילדיהן כיהודים – כל מה שנדרש הוא הסכמה של שני ההורים, עמידה של הילד עם ההורים בפני בית דין של שלושה דיינים, טבילה במקווה וברית מילה לבנים. התהליך מתאים במיוחד עבור ילדים מאימוץ או פונדקאות.

בנוסף, ההלכה מתירה, וכמוה גם אנחנו, לגייר ילדים שאמם אינה יהודיה ואינה מעוניינת להתגייר, בתנאי שהאב יהודי. כמובן שתהליך זה דורש מעורבות מלאה של הורי הקטין ותמיכתם בתהליך.

בתמיכת הסוכנות היהודית לישראל

מעוניינים לתמוך בעתים?

תרומה להמשך פעילות העמותה